خانه / آموزش بازیافت طلا / دانلود کلیپ بازیافت طلا(زبان اصلی)

دانلود کلیپ بازیافت طلا(زبان اصلی)

کلیپ روش عمومی و ساده بازیافت طلا که همه چیز رو توضیح میده.
البته دقت شود ساده منظور کم هزینه نیست.زیرا برای خرید هر کدام از مواد شیمیایی باید هزینه کنید و پیدا کردن اون نیز در برخی موارد برای دوستان شهرستانی امکان پذیر نیست و باید هزینه گزاف دلال و کرایه راه رو بپردازین و دست آخر نتیجه نهایی ممکنه دوستان رو دلسرد کنه.

ممکنه تویه قسمت ذوب به مشکل بر بخورید.در کل بدون تجربه کار ساده ای نیست.

 

دانلود کلیپ آموزشی بازیافت طلا از سی پی یو

 

در این کلیپ ابتدا پین های سی پی یو رو جدا کرده و در اسید هیدروکلریک HCL قرار میدهد و سپس تراشه های جدا شده از فلزات را فیلتر میکند(اسید هیدروکلریک نمی تواند طلا را حل کند) و در تیزاب سلطانی قرار می دهد.

تیزاب سلطانی نسبت 3 به 1 هیدروکلریک اسید به نیتریک اسید می باشد.

تراشه های طلا در تیزاب سلطانی حل می شوند.در صورتی که ناخالصی مس داشته باشند به رنگ سبز در می آید.که در این کلیپ بدلیل ناخالصی کم رنگ محلول به رنگ زرد در می آید.

دلیل استفاده از حرارت در این کلیپ هم تسریع واکنش می باشد.

بعد از حل شدن کامل تراشه ها و اتمام واکنش نوبت به حذف اسید نیتریک موجود در محلول می رسد.برای اینکار از وره استفاده می کند.برخی از اوره کشاورزی هم استفاده میکنند.در این کلیپ از اوره آزمایشگاهی استفاده شده.

بعد از اطمینان از حذف نیتریک که(واکنش اوره با محلول کند شده و به آرامی حل میشود) نوبت به ته نشینی طلا می رسد که در اینجا با استفاده از پودر SMB سدیم متابی سولفیت رنگ محلول به رنگ قهوه ای و گل در می آید و پس از 12 تا 24 ساعت ته نشینی کامل صورت می گیرد که با فیلتر کردن می توان به خاک طلا دست یافت.

دقت شود SMB های موجود در ایران که اکثرا چینی هستند نمی توان به نتیجه دلخواه رسید.و همینطور درصد اسیدهای صنعتی با آزمایشگاهی فرق دارند.

پس در انتخاب مواد شیمیایی تان دقت کنید و از جای مطمئن خرید کنید.

آموزش بازیافت طلا از قطعات الکترونیک به زبانی ساده ارائه شده از سایت www.goldcom.ir

همچنین بررسی کنید

بازیافت و استخراج طلا از سی پی یو های فیبر مشکی پنتیوم

دانلود رایگان فیلم آموزش بازیافت طلا از سی پی یو فیبر مشکی ابتدا خنک کننده …

یک نظر

  1. سلام اقا ما نفهمیدیم اول باید طلا حل بشه یا نه؟یعنی اول باید توی نیتریک اسید و هدروکلریک اسید بمونه تا حل بشه بعد ادامه (اوره و smb)یا این که باید اول طلا جدا بشه بهد بره توی نیترک اسید؟؟؟؟؟ البته طبق فیلم بالا باید طلا جدا بشه ولی من بازم تو سایت خودتون دیدم که اول طلا حل میشه بعد فیلتر بعد اوره و از این حرفا
    با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *